Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
06.04.2018 17:36 - От местопредставлението: Солсбъри - 3
Автор: elahikari Категория: Политика   
Прочетен: 510 Коментари: 0 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 3.

Портън Даун, 13 км от Солсбъри. Двойна телена ограда, табели „Внимание! Опасна зона!“ и „Пътят е собственост на Министерството на отбраната“. От 1916 г. на близо 3 хил. хектара се помещава строго секретната химическа лаборатория DSTL (Defence Science and Technology Laboratory), в която работят 3000 души. Финансиране от Пентагона – 70 млн. долара.
Още през Кримската война (1853-1856 г.) Британската империя използва химическо оръжие срещу Русия (в Одеса и Севастопол). През 1918-1920 г. британската, американската, канадската и френската армия под британско командване хвърлят срещу Русия отровен газ, създаден в DSTL. Министър на войната е Чърчил. „Болшевизмът трябва да бъде удушен в люлката си“, казва той. В желанието си да „удуши болшевизма“, Чърчил отправя фалшиво обвинение срещу Русия, че използва отровен газ. Лъжата изплува, гневът на британското общество се стоварва върху Чърчил, той излиза с циничен меморандум на 12 май 1919 г.:
„Силно подкрепям използването на отровен газ срещу нецивилизованите племена. Ако врагът не може заради своето невежество да произвежда отровен газ, това причина ли е нашите войски да бъдат възпрепятствани да се възползват от оръжията си? Смятам, че сме напълно упълномощени да ги използваме“.
През октомври 1919 г. британските войски се изтеглят, но не връщат неизползваните химически оръжия на Острова като прекалено опасни. Изхвърлят ги в Бяло море. Ей тъй.
През и след Втората световна война DSTL произвежда невропаралитични вещества и експериментира с доброволци – британски военнослужещи. Казват им, че целта е откриване на лекарство срещу грип. 20-годишният Роналд Мадисън от ВВС се включва в експеримента, за да купи годежен пръстен на своята приятелка. Никой не го предупреждава, че ще бъде изложен на смъртоносния газ зарин. Няма ни годеж, ни сватба. Мадисън умира в страшна агония за няколко минути. Годината е 1953-а. Според британското военно министерство, смъртта на младия мъж е нещастен случай. Чак през 2004 г. близките на Мадисън издействат официално разследване на DSTL. Заключението е: „Някои подробности около провежданите експерименти може да не съответстват на етичните стандарти“. След още 2 години министерството признава, че е допусната „груба небрежност“.
От 1949 г. до 1989 г. близо 20 000 души участват в съдебни процеси срещу DSTL заради експерименти с хора. През 2008 г. Министерството на отбраната изплаща 3 млн. паунда на 360 ветерани, без да признае своята отговорност. Държавата се откупва евтино. По 8333 паунда за човешки живот.
Който си мисли, че експериментите с хора са прекратени, лъже се. През 2013 г. DSTL провежда експеримент с газ в Лондонското метро, хиляди пътници не подозират, че са опитни мишки. На Лондонския метрополитен е абсолютно забранено да разгласява каквато и да е информация за този експеримент.
DSTL използва над 122 000 опитни животни – от морски свинчета и мармозетки до коне. DSTL произвежда зарин и фосген. В средата на 50-те години на ХХ век DSTL разработва газ VX. Той е от същия клас бойни отровни вещества като „Новичок“. Англичаните го предават на американците, те го взимат на въоръжение. В DSTL през 1976 г. са създадени и първите образци на Ебола. Помните – Барак Обама каза, че Русия е по-опасна от Ебола.
DSTL е само една от военните лаборатории в 25 страни, финансирани от Пентагона, където САЩ произвеждат и тестват изкуствени вируси, бактерии и токсини в нарушение на Конвенцията на ООН. Тези лаборатории се намират в страни от бившия СССР (Грузия и Украйна), в Близкия изток, Югоизточна Азия и Африка. Само в Украйна са 11. На украинските власти е абсолютно забранено да разпространяват каквато и да е информация. Не питайте откъде ИДИЛ разполага с химически оръжия.
Край на справката.
image

Велислава Дърева



Гласувай:
1



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: elahikari
Категория: Политика
Прочетен: 1830155
Постинги: 2299
Коментари: 1477
Гласове: 1565